Wszystkie swoje wyroby wykonujemy z najlepszej jakości surowców, pochodzących z różnych stron świata.
Firma posiada w ofercie szeroki asortyment kamienia naturalnego:
Granity - kamień naturalny, który dzięki wysokiej wytrzymałości na ścieranie, zarysowania, pęknięcia oraz warunki atmosferyczne doskonale nadaje się zarówno na posadzki wewnętrzne, blaty kuchenne itp., jak również na zewnątrz stosowany jest na elewacje, schody i posadzki.

Próbki granitów

baltic brown baltic green black beauty Grey colombo gold eagle red płomieniowany
 
ivory brown ivory fantasy juparana colombo kashmir gold madura gold maple red
 
padang dark queen yellow star galaxy tan brown vanga red Imperial White
 
 
       
Kashmir White        
           
   
Próbki marmurów

   
crema marfil emperador dark forest green rosso verona verde gwatemala
         
Forest Brown
Breccia Sarda 
 
 
 
 

Marmur - skała metamorficzna zbudowana z ziaren kalcytu, powstała w wyniku przekrystalizowania wapieni w wysokich temperaturach i ciśnieniach. Jedne z najsłynniejszych kamieniołomów białego marmuru znajdują się w Carrarze we Włoszech, natomiast barwne złoża marmurów pochodzą z najodleglejszych zakątków świata. Ze względu na swe walory dekoracyjne, szeroką kolorystykę i stosunkową łatwość obróbki, marmur był w starożytności jednym z głównych tworzyw stosowanych w architekturze i rzeźbie. Z marmuru wykonane są rzeźby antyczne np. Wenus z Milo, Dawid czy Pieta Michała Anioła z rzymskiej Bazyliki Św. Piotra. Obecnie również jego piękno jest wysoko cenione; marmur znajduje zastosowanie przy wykańczaniu wnętrz, szczególnie polecany jest na posadzki, parapety, stopnie, blaty łazienkowe, kominki oraz inne elementy wykończenia wnętrz.

Agglomarmur
- jest konglomeratem, w którym kruszywo kamienne jest zatapiane w żywicy lub cemencie. Jest stosowany przede wszystkim jako okładziny ścian, posadzki, schody, parapety, blaty oraz inne elementy wykończeniowe wnętrz.

Wapień
- kamień naturalny, stosowany na elewacje zewnętrzne i rzeźby. Można z niego produkować kamień łamany i rzędowy, bloczki do budowy murów, bloki na rzeźby, profilowane bloki kamienne (kolumny, gzymsy, obramowania okienne, portale, tralki, balustrady, łuki i inne detale architektoniczne).

Piaskowiec - kamień mający zastosowanie w budownictwie jako elewacje zewnętrzne i wewnętrzne oraz kominki. Ponadto posiadamy równiwż: sjenity, dolomity, trawertyny.

Kamień budowlany w zależności od potrzeb może posiadać powierzchnię o różnych fakturach.
Najczęściej stosowane są faktury: polerowane, płomieniowane, szlifowane lub łupane.

Faktura polerowana
- charakteryzuje się lustrzanym połyskiem i idealnie gładką powierzchnią. Uwydatnia ona naturalne walory zdobnicze kamienia, np. barwę lub użylenie. W związku z tym ma zastosowanie w elementach wykończeniowych i dekoracyjnych wnętrz tj. parapetach, stopniach, posadzkach, blatach kuchennych, łazienkowych. Na zewnątrz budynku stosuje sie ją na elewację i parapety.

Faktura płomieniowana (antypoślizgowa) -
stosowana jest na stopniach i podestach oraz płytach chodnikowych zewnętrznych. Wygląd tej powierzchni zbliżony jest do naturalnego przełamu. Wykonuje się ją tylko na powierzchniach granitowych.

Faktura szlifowana (antypoślizgowa)
- charakteryzuje się powierzchnią jednolicie wyrównaną bez połysku. Ma zastosowanie na posadzkach granitowych wewnętrznych.

Faktura łupana
- uwidacznia powierzchnię naturalnego przełamu skały. Stosowana jest na okładzinach ścian zewnętrznych, murach, gzymsach, nakrywach.
 
Nasza misja to dostarczenie najlepszego materiału i wykonanie najbardziej niezwykłego projektu. Kamień naturalny jest eleganckim materiałem wykończenia wnętrz, a jego wlaściwości takie jak np. trwałość, łatwość utrzymania w czystości i funkcjonalność sprawiają, ąe zyskuje on coraz większą sympatię wsród ludzi na całym świecie. Dzięki swojej uniwersalności i różnorodności kolorystycznej znajduje zastosowanie w wielu elementach wystroju naszych domów.
 
 
Przedsiębiorstwo
Kamieniarskie "WOLSKI"
ul. Przemysłowa 10
34-440 Kluszkowce
tel./fax +48 (018) 275 07 07
tel.: 18 265 01 60
tel.: 18 265 01 61
   
© Przedsiębiorstwo Kamieniarskie "WOLSKI" - Czorsztyn