tel./fax +48 18 275 07 07
tel.: 18 265 01 60

 

napisz do nas:
wolski@wolski.pl

34-440 Kluszkowce
Przemysłowa 10

O firmie

Tradycje kamieniarstwa w Kluszkowcach sięgają roku 1928, w którym to firma Kamieniołomy Miast Małopolskich Sp. z o.o. rozpoczęła wydobycie andezytu na powulkanicznej górze Wdżar.

Przy wydobyciu i obróbce kamienia pracowało wielu miejscowych kamieniarzy wśród nich mój ojciec – Jan Wolski, który przepracował w tym zawodzie ponad 30 lat.

Jako mały chłopiec często przyglądałem się pracy w kamieniołomie i już wtedy zauroczyłem się pięknem tego naturalnego surowca i sztuką jego obróbki. Moje marzenia spełniły się, kiedy to w 1978 r. zostałem pracownikiem kamieniołomu na stanowisku montażysty.

Będąc na wielu budowach, mogłem dostrzec ogromne walory estetyczne i możliwości zastosowania kamienia. Jego różnorodność kolorystyczna, strukturalna, trwałość i odporność na warunki atmosferyczne dają nieograniczone możliwości projektantom i wykonawcom.

W 1985 r. otworzyłem własną firmę pod nazwą Przedsiębiorstwo Kamieniarskie „Wolski”. Od początku działalności zależało mi na dobrych fachowcach, dlatego postanowiłem kształcić młodzież w zawodzie kamieniarza. Oprócz fachowej załogi, firma nasza dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym umożliwiającym wykonanie najtrudniejszych zleceń.

Jesteśmy w stanie zaoferować każdy rodzaj kamienia, gdyż współpracujemy z największymi kamieniołomami na świecie. Przez ponad 20-letnią działalność na budowach w kraju i za granicą zyskaliśmy zaufanie najbardziej wymagających inwestorów.

Przedsiębiorstwo Kamieniarskie "WOLSKI" realizuje pełny zakres budowlanych usług kamieniarskich

Wykonujemy roboty dla wymagających inwestorów w krótkich terminach, zachowując wysoka, rzadko spotykana w branży , jakośc robót. Zakład Kamieniarski „WOLSKI” zajmuje się przerobem kamienia naturalnego (marmur, granit, konglomeraty marmurowe, granitowe, piaskowiec)

Realizuje pełny zakres budowlanych usług kamieniarskich. Wykonujemy roboty dla wymagających inwestorów w krótkich terminach , zachowując wysoką, rzadko spotykaną w branży , jakość robót. Nasza misja to dostarczenie najlepszego materiału i wykonanie najbardziej niezwykłego projektu. Kamień naturalny jest eleganckim materiałem wykończenia wnętrz, a jego wlaściwości takie jak np. trwałość, łatwość utrzymania w czystości i funkcjonalność sprawiają, ąe zyskuje on coraz większą sympatię wsród ludzi na całym świecie. 

 
Przedsiębiorstwo Kamieniarskie "WOLSKI"
Przedsiębiorstwo Kamieniarskie "WOLSKI"

Dzięki swojej uniwersalności i różnorodności kolorystycznej znajduje zastosowanie w wielu elementach wystroju naszych domów.

Wszystkie wykonane przez nas roboty są wysoko ocenione, a świadectwem uznania jest wielokrotne zlecanie robót lub zapraszanie do przetargu przez tych samych inwestorów, a także podziękowania i listy referencyjne.

Wykonuje na życzenie Klienta:

  • parapety okienne
  • schody – proste, kręcone, zabiegowe itp.
  • blaty kuchenne, łazienkowe,
  • elementy kamienne wystroju kominków,
  • ławy, kwietniki, segmenty, stoliki,
  • części architektury ogrodowej,
  • elewacje,
  • nagrobki – kontakt telefoniczny 533 143 996

W swojej ofercie ma również płytki ścienne i posadzkowe, służy fachowym doradztwem. Posiada fachową ekipę do montażu elementów kamiennych. Jest w stanie wykonać każdy nietypowy element wystroju domu czy też jego obejścia. Posiadamy zaplecze techniczne umożliwiające wykonanie robót trudnych i nietypowych.

Nasi pracownicy to wychowankowie firmy, pienińscy górale zachowujący długoletnie tradycje kamieniarskie, lecz nie stroniący od nowoczesnych rozwiązań , którzy odbyli wieloletni staż zawodowy na budowach w kraju i za granicą. Wśród robót przez nas wykonywanych jest wiele banków , sal reprezentacyjnych, a także dworce kolejowe i stacje warszawskiego metra.

W 2010 roku nasza firma obchodziła 25 lecie działalności.

Życzymy wszystkim inwestorom w dalszym ciągu zadowolenia ze współpracy z firmą WOLSKI.